19. 09. 2017

Yellowstonský národní park se poprvé veřejnosti představil v roce 1872 a dodnes se pyšní rozlohou téměř 9000 čtverečních metrů. Po takto obrovské ploše je také nutné se nějak přepravovat. Najdete tu tak 228 kilometrů silnic. Krásných, téměř nepoužívaných silnic.

Po těchto silnicích jezdil i tento autobus. Vozil návštěvníky parku z jedné strany na druhou a nyní může být váš! Jmenuje se White Model 706 a po Yellowstonu jezdil od roku 1937. Nyní bude součástí aukce RM Sotheby´s.

Pro potřeby parku bylo vyrobeno v letech 1936 až 1938 celkem 98 těchto autobusů. Podvozek vznikl v továrně White Model v Clevelandu a design kabiny měl pod palcem jakýsi Alexis de Sakhnoffsky (spolupracoval například s firmou  Tucker).

Všechny autobusy vznikly za účelem dopravovat návštěvníky parku pohodlně přes celý areál a nabízet jim přitom nádherné scenérie. Specialitkou je pak odepínací střecha. Během pár chvil můžete mít autobus kabriolet (už jste to někdy viděli?)

O pohon se stará šestiválec od automobilky Ford, který spolupracuje s automatickou převodovkou. Exemplář, který je předmětem aukce se navíc může pyšnit posilovačem brzd, 12 voltovou zásuvkou či elektrickým palivovým čerpadlem. Autobus se tak může bez problému pohybovat i v moderním provozu.

Aukce se koná 5. a 6. října. Součástí bude i promítání dobových fotografií, kde si budete moci prohlédnout autobus v dobách jeho největší slávy. Cena se odhaduje na 1 000 000 korun…

Foto: RM Sotheby´s

Mohlo by se vám líbit
Supra legendárního závodníka jde do aukce!
24.06. 2017
Supra legendárního závodníka jde do aukce!
#barry #sheene #supra
× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!