24. 10. 2017

Chceme postavit nejrychlejší auto na světě. Znovu. Takhle začíná toto video a víte co? Asi mají pravdu. Hennessey Venom GT vztyčil americkou vlajku a zajel neoficiální světový rekord již před 4 lety. Za tu dobu se toho hodně událo a Venom o svou korunku přišel. Jeho nástupce F5 se ale brzy přihlásí o slovo.

Jsou to již tři roky co automobilka Hennessey prohlásila, že pracují na rekordním hyperautě s názvem F5. Za tu dobu se toho hodně událo, Koenigsegg bojuje s Bugatti, Ferrari s McLaren a o slovo se hlásí i Porsche. Teď se ale o slovo opět přihlásila Amerika, protože Venom F5 je připraven představit se světu. Konkrétně 1. listopadu na letošní SEMA show.

Cílem automobilky je nejen opět dosáhnout prvenství coby nejrychlejší auto na světě, ale také dosáhnout mety 300 mil za hodinu (480 km/h). To co je pod kapotou je zatím opředeno tajemstvím. Každopádně na odhalení se moc těšíme a Venomu věříme. Konstruktéři se poslední dobou hodně zabývali slovy jako aerodynamika a koeficient odporu. Upozorňujeme, že jde o lidi, kteří vás pošlou před soud, když podojíte cizí krávu…

 

 

Mohlo by se vám líbit

VIDEO: První supersportovní SUV má datum premiéry. Na kolik vás vyjde?
16.10. 2017
VIDEO: První supersportovní SUV má datum premiéry. Na kolik vás vyjde?
#lamborghini #premiera #Urus

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!